میهمان ,نباید ,دیگران ,میزبان ,مواد ,خوردن ,میهمان نباید ,بدون اجازه ,آداب میهمانیکمی هم در باره آداب میهمانی بنویسیم :
یکی از زشت ترین کار ها این است که بدون هماهنگی و اطلاع قبلی یا سرزده به حریم خصوصی و خانوادگی دیگران وارد شویم ، بعدا هم بگوئیم ببخشید می خواستیم سور پرایزتون کنیم ، زیرا این کار سرک کشیدن و دخالت و تجاوز به حریم و زندگی و بر هم زدن آرمش دیگران محسوب می شود.
اگر کسی سرزده به منزل یا حریم شخصی یا خانوادگی شما وارد شد ، وظیفه شما پذیرائی یا تهیه میوه و غذا برای وی نمی باشد.
اگر از کسی برای صرف غذا دعوت نمودید و او قبول نمود ، شما باید بدانید وی چه نوع غذاهائی را دوست دارد یا چه برایش خوب است یا از چه نوع غذائی خوشش می آید یا خوشش نمی آید. شما باید حتما بدانید او به چه چیزهائی علاقه دارد یا ندارد ، یعنی از هر نظر باید رعایت حال میهمان خود را بنمائیم.
بعضی میهمان ها بدون اجازه ما به عنوان کمک کردن به ما ممکن است بلند شوند و بخواهند در پختن و آماده کردن غذا یا چیدن سفره یا شستن ظروف وارد آشپزخانه ما شوند و در کارهای ما دخالت نمایند که این کار با اجازه کامل ما اشکالی ندارد ولی اگر ما اجازه ندهیم ، میهمان نباید در کار ما مداخله نماید.
اگر میهمان بخواهد شب در خانه ما بخوابد ، باید لوازم شخصی خود را مانند حوله و مسواک و لباس زیر و غیره را با خود بیاورد.
میهمان بدون اجازه ما نباید درب منزل را از روی دیگران باز کند و به آنان جواب دهد یا به تلفن ما پاسخ دهد.
میهمان نباید با حرف زدن بلند و زیاد یا خنده بلند و غیره مزاحم استراحت و کار و درس و زندگی دیگران شود.
انتخاب محل نشستن یا خوابیدن میهمان با میزبان است زیرا میزبان جای جای خانه را خوب می شناسد و میهمان هم نباید بگوید ، همین جا خوب است و من می خواهم همین جا بنشینم یا بخوابم ، زیرا شاید صلاح نباشد و آن محل اشکالی داشته باشد.
کسانی که با مواد غذائی و آشپزی سر و کار دارند ، نباید دچار بیماری های واگیر دار مانند آمفولوآنزا باشند و باید با لباس و دستکش و کلاه و پیشبند استاندارد و تمیز و بهداشتی آشپزی یا غذا را آماده سازند ، بویژه از افتادن مو و چیزهای دیگری درون غذا یا وجود ریگ درون غذاجدا جلوگیری نمایند.
آشپز نباید هرچه دلش خواست در غذا نمک و فلفل و ترشی و شیرینی و سس و و ادویجات و مواد دیگر بریزد ، زیرا ممکن است دیگران دوست نداشته باشند یا برایشان مضر باشد.
همیشه باید اول میزبان غذا خوردن را شروع کند و بعد از خوردن یک لقمه ، به میهمان تعارف نماید تا شروع نماید و هرگز نباید به میهمان اصرار کرد که به زور غذا بخورد یا چیزی را که میل ندارد بخورد. همیشه میزبان باید بعد از میهمان دست از خوردن بکشد یا میز یا سفره را ترک کند.
همیشه در کنار غذا ، آب و نمک و فلفل و ترشی و ماست یا دوغ و سیر و پیازو سبزی و کاهو وسایر مواد لازم قرار دهیم و در سینی چای هم بهتر است زنجبیل و دارچین و پودر های گیاهی شفابخش بگذاریم.
منتظر نظرات شما هستیم ، عباس عبدالهی.

 

منبع اصلی مطلب : فرهنگ فردی و اجتماعی
برچسب ها : میهمان ,نباید ,دیگران ,میزبان ,مواد ,خوردن ,میهمان نباید ,بدون اجازه ,آداب میهمانی
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : آداب میهمانی و میزبانی